نشست هم‌اندیشی حقوق زن در اسلام و غرب با حضور دکتر احمد قدیری ابیانه و اساتید بسیجی خانم در سالن سردار سلیمانی دانشگاه آزاد یزد برگزار شد.

استان یزد

نشست هم‌اندیشی حقوق زن در اسلام و غرب با حضور دکتر احمد قدیری ابیانه و اساتید بسیجی خانم در سالن سردار سلیمانی دانشگاه آزاد یزد برگزار شد.

.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان یزد، سه شنبه مورخ ۳۰آبان ۱۴۰۲ دکتر احمد قدیری استاد دانشگاه در نشست هم اندیشی اساتید به  حقوق زن در اسلام اشاره کرد و گفت نگاه الهی به زن ";المراه ریحانه و لیست قهرمانه";است در حالیکه مقاومت زنان در بسیاری از مسائل مادی و جسمانی بیشتر است و زن با تدبیر و ظرافت و رعایت اقتدار توانایی مدیریت بر اهل خانه را دارد در اسلام اشتراک زن و مرد یا تساوی زن و مرد وجود دارد.کاری که اسلام می کند اساسی است،و سعی می کند محیط که بوجود می آورد در آن محیط به کسی ظلم نشود .در این جلسه اساتید و کارکنان خواهر ضمن مشارکت به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

و در ادامه دکتر احمد قدیری ابیانه از اساتید دانشگاه به جمع‌بندی و ارائه نظرات به خصوص به نقش آفرینی بانوان در این زمان اشاره نمودندو فرمودند: زنان نقش اساسی را در زنده نگه داشتن مقاومت دارند.در مکتب اسلام زن و مرد از حقوق متساوی بهره برده اند،اما به دلیل تفاوت‌های جنسیتی ممکن است در برخی حقوق و تکالیف و مجازات تفاوت‌هایی داشته باشنددرحالیکه درغرب میان زن ومرد ازنظرقوانین ومقررات وحقوق و وظایف یک وضع متشابهی وجوددارد و تفاوتهای غریزی زن ومرد را نادید میگیرند. اسلام ضمن آنکه زن ومرد را برابر وازیک جنس میداند امااین دورا مکمل یکدیگر قرار میدهد تا بتواند راه تعالی بپیماید.

1

 

1

 

2

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.