شکاف طبقاتی و ظلم اقتصادی آمریکا را به صحنه اعتراض بدل کرده است

استان یزد

شکاف طبقاتی و ظلم اقتصادی آمریکا را به صحنه اعتراض بدل کرده است

اکبر غفوری گفت: شکاف طبقاتی و ظلم اقتصادی در امریکا کم کم خود را در قالب اعتراضات نشان داده است و بر سرعت فروپاشی امریکا افزوده است.

 به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان یزد دکتر اکبر غفوری مسئول تحلیل و بررسی،در خصوص اعتراضات اخیر در امریکا گفت: امیدواریم همانگونه که بسیاری از پیش بینی‌های حضرت امام(ره) تاکنون به وقوع پیوسته است شاهد به وقوع پیوستن این پیش بینی امام(ره) که ما امریکا را زیر پا می‌گذاریم و اسلام ابرقدر‌ت‌ها را به خاک مذلت می‌کشاند نیز باشیم.

وی ادامه داد: حدیثی از پیامبر اکرم(ص) آمده است: «اتقوا فراسة المؤمن، فان المؤمن ینظر بنورالله»، مواظب کیاست و تیزهوشی مومن باشید چرا که مومن به واسطه نور خدا به مسائل می‌نگرد، در این راستا به برخی از پیش بینی‌های امام خمینی(ره) نگاه می‌کنیم که  به سه دسته در زمان حیات ایشان، بعد از رحلتشان تاکنون و پیش بینی‌هایی که هنوز به وقوع نپیوسته تقسیم می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد عنوان کرد: پیش بینی امام در سال 41 مبنی بر فرستادن دختران به نظام سربازی، پیش بینی فرار شاه در سال 42، همانند بود سرنوشت شاه و صدام، سقوط شاه و نظام سلطنتی، الحاق ارتش به ملت، پیش بینی شکست کارتر، شکست عملیات نظامی شوروی در افغانستان و بحث خطرناک بودن صدام که اگر توجه می‌شد به این موضوع شاید جنگ برای ما اینقدر خسارت بار نبود و عدم دخالت نظامی امریکا در ماجرای گروگان گرفتن امریکایی از پیش بینی‌های امام(ره) بود که به وقوع پیوست.

غفوری ادامه داد: در سال 42 زمانی که رئیس ساواک با امام خمینی(ره) صحبت می‌کردند که با چه نیرویی می‌خواهید با شاه مبارزه کنید، امام فرمودند سربازان من در گهواره هستند و امام در سال 57 با همین سربازان انقلاب کردند، توبه نکردن روحانی‌نماها و مخالفان انقلاب، اینکه مادر جنگ پیروز شده و آتیه جنگ در دست ماست از دیگر پیش بینی‌های امام بود که به وقوع پیوستند.

وی عنوان کرد: پیش بینی فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی که امام(ره) فرموده بودند من صدای شکستن استخوان‌های مارکسیسم را می‌شنوم، اخظار به کشورهای عربی که صدام به سراغ شما هم خواهد آمد و همینگونه هم شد و صدام به کویت حمله کرد، پیش بینی در خصوص حسنی مبارک و روی کار آمدن او در مصر از جمله مواردی است که پس از رحلت امام(ره) به واقعیت پیوست.

این کارشناس برجسته علوم سیاسی گفت: پیش بینی تشکیل قطب جدید قدرت توسط امام(ه) عملا با شکل گرفتن محور مقاومت و در رأس آن ایران تحقق یافته است و همچنین پیش بینی شکست ابرقدرت‌ها و به خاک مذلت نشستن آنها توسط اسلام را نیز کم کم مشاهده می‌کنیم و در همین راستا مقام معظم رهبری نیز بحث افول امریکا را مطرح کردند.

غفوری افزود: به یاری خداوند همانگونه که امام خمینی(ره) پیش بینی کرده بودند که شکست ابرقدرت‌ها را در آینده خواهیم دید و رهبری نیز به افول امریکا اشاره داشتند، شاهد این موضوع هستیم، افول تدریجی ابرقدرت‌ها حرکتی است که از 20 سال گذشته شروع شده و اکنون شاهد تحولات در امریکا هستیم که با یک اقدام پلیس امریکا در برخورد با یک سیاه پوست و کشتن آن به وقوع پیوسته است.

وی عنوان کرد: امروز در بیش از 150 شهر امریکا شاهد اعتراضات به حق مردم امریکا هستیم که این حرکت ها نه تنها به امریکا بلکه به اروپا، انگلستان ، فرانسه، سوئیس و نروژ رسیده است و رسانه‌های بیگانه که کوچکترین اتفاقات در ایران را بزرگ می‌کردند اکنون در مقابل این اعتراضات سکوت کردند.

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد عنوان کرد: بسیاری از سیاستمداران امریکایی به پایان رسیدن دوره امریکا، درحال غرق بودن کشتی امریکا و به سراب تبدیل شدن رؤیاهای امریکا اذعان دارند، یکی دیگر از نظریه پردازان امریکا گفته است روزهایی که امریکا همزمان می‌توانست قسمت اعظم جهان را مدیریت کند تمام شده است، ترامپ صراحتا اذعان کرده که امریکا هفت هزار میلیارد دلار خرج کرده اما به چیزی نرسیده است و بسیاری سقوط اقتصاد امریکا و فروپاشی امریکارا قطعی می‌دانند.

غفوری افزود: 79 درصد مردم امریکا احتمال فروپاشی اقتصاد امریکا را نزدیک می‌دانند، همچنین 81 درصد مردم امریکا معتقدند کشورشان در مسیر اشتباهی پیش می‌رود، هیچ کشوری به اندازه امریکا دچار بحران بدهی نیست و بیش از 22 هزار میلیارد دلار بدهی دارد و در بحث فقر کودکان امریکا رتبه اول را در بین کشورهای پیشرفته دارد.

وی با اشاره به شکاف طبقانی در امریکا گفت: نزدیک به 4 میلیون نفر در امریکا بی خانمان هستند و در پیاده‌روها و حاشیه شهرها به سر می‌برند، یک درصد جمعیت امریکا بیش از یک سوم ثروت امریکا را در اختیار دارد و اینها به طور کلی بیش از 220 برابر بیش از متوسط 90 درصد طبقه  پایین جامعه درآمد دارند، تبعیض نژادی در این کشور به شدت زیاد است و بیش از 40 میلیون امریکایی در روز باید کوپن غذا از دولت بگیرند و همچنین مردم برای تامین زندگی باید دو روز در هفته در صف‌های طولانی اهدای خون بایستند.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: شکاف طبقاتی و ظلم اقتصادی در امریکا کم کم خود را در قالب اعتراضات نشان داده است و بر سرعت فروپاشی امریکا افزوده است. امریکا آنقدر رو به افول و پوسیده است که با مرگ یک سیاه پوست توسط پلیس امریکا دچار تحول و صحنه اعتراضات شده است.

غفوری افزود: حتی رئیس اتحادیه اروپا نیز می‌گوید دیگر امریکا ابراقدرت نخواهد بود و یکی از محققان برجسته امریکایی نیز گفته است آینده نزدیک، آینده خلا ابرقدرتی است و حتی چین هم نمی‌تواند جای امریکا را بگیرد و در این خلا نظام سیاسی دنیا به هم می‌ریزد و در این شرایط کشوری که قوی باشد می‌تواند خود را حفظ کند، مقام معظم رهبری نیز تاکید دارند که خود را قوی کنیم و بحث ایران قوی را مطرح می‌کنند که صرفا به قوی شدن به امور نظامی برنمی‌گردد بلکه در همه عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و.. باید خود را قوی کرد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.