پس از انتصاب جناب سرهنگ پورشمسی به عنوان فرمانده سپاه الغدیر

دیدار شورای مرکزی بسیج اساتید استان یزد با فرمانده جدید سپاه الغدیر

به مناسبت معارفه جناب سرهنگ پورشمسی به عنوان فرمانده سپاه الغدیر، اعضای شورای مرکزی بسیج اساتید استان یزد در دفتر فرماندهی حضور یافته و ضمن تبریک انتصاب ایشان گزارشی از فعالیت‌های سازمان بسیج استان ارائه نمودند.

مسائل مهم مطروحه در این جلسه از طرف اعضای شورای مرکزی بسیج اساتید استان عبارتند از:

  1. مسئله تکمیل ساختمان بسیج اساتید استان در دانشگاه یزد و درخواست اعتبار جهت تکمیل سریع ساختمان مذکور با زیربنایی۵۸۰ متر مربع در دو طبقه که در ضلع غربی دانشگاه یزد در حال ساخت است.
  2. گزارش حلقه‌های علمی و کارگروه‌های علمی بسیج اساتید استان مطرح گردید و درخواست گردید که اهمیت بیشتری داده شود و ارتباط بیشتری بین سپاه الغدیر و بسیج اساتید برقرار گردد و مسائل پژوهشی سپاه که قابل طرح در این مجموعه های علمی است ارجاع شود.
  3. با توجه به اینکه افرادی در دانشگاه‌ها به دنبال انفعال بسیج اساتید هستند لذا بایستی به صورت موثرتری هماهنگ باشیم و هم‌افزایی داشته باشیم و لذا درخواست گردید جلسات منظم و هدفمند با یک نگاه عمیق و راهبردی بین بسیج اساتید و سپاه الغدیر برگزار گردد.
  4. شاخصه انقلاب ما شاخصه‌ فرهنگی است و سرسلسله این شاخصه حوزه و دانشگاه است و امروز انتقال فرهنگ در دانشگاه نسبت به حوزه پررنگ‌تر شده است و تحولات فرهنگی اجتماعی و سیاسی از دانشگاه سرمنشاء می‌گیرد لذا قلب تپنده دانشگاه ها هم بسیج اساتید و بسیج دانشجویی است و با توجه به اینکه بار اصلی و موتور پیشران بسیج اساتید است لذا مواظب باشیم پشت بسیج را خالی نکنیم. ذات سپاه نظامی و دستوری است و نمی توان به تحولات در دانشگاه و در مسائل فرهنگی و اجتماعی تسری داد.

در ادامه جناب سرهنگ پورشمسی نکات زیر را در سخنانشان بیان فرمودند:

دعا کنید خدمتگزار خوبی باشیم. دیدگاه خودم این است که بایستی یک نگاه علمی نسبت به بسیج داشته باشیم. بایستی قرارگاهی برای انقلاب در استان داشته باشیم. قرارگاهی قوی و علمی و فرماندهی آنرا بسیج به عهده داشته باشد و بسیج اساتید بایستی مغز متفکر قرارگاه باشد. سیاست گذاری دشمن در حوزه قدرت‌نرم، الگوهای انقلاب اسلامی، فرهنگ‌ها و ارزش‌های ما را مورد هجمه قرار داده است و بر اساس راهبردی علمی جلو رفته اند و لذا ما نیز بایستی از ظرفیت‌های علمی اساتید استفاده کنیم.

مقرر کرده ایم روزهای یکشنبه صبح و عصر را برای اقشار بسیج بگذاریم و انشاالله هر ماه یک عصر یا صبح را در کنار شما باشیم. از معاونین نیز در صورت نیاز دعوت می کنیم تا مباحث به صورت حضوری بحث شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.